• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Úterý 16 Čec 2019
Home OSH Zlín XXIV. Mezinárodní hasičská pouť na Svatém Hostýně
XXIV. Mezinárodní hasičská pouť na Svatém Hostýně Tisk Email
Napsal uživatel Vlastimil Nevařil   
Sobota, 29 Duben 2017 00:00

Ani chladné počasí neodradilo v sobotu 29. dubna 2017 tisíce hasičů a dalších poutníků z účasti na XXIV. mezinárodní hasičské pouti na Svatém Hostýně. Setkali se zde hasiči z celé České republiky se svými zahraničními kolegy ze Slovenska, Chorvatska a Polska. Po nástupu se průvod pod velením Ing. Vladimíra Hanáka a za doprovodu dechové hudby „Provodovjané“ přesunul před baziliku Nanebevzetí Panny Marie. Účastníky poutě přivítal PhDr. Josef Juráň a ve svých zdravicích pozdravili starosta SH ČMS Ing. Karel Richter, poslanec Parlamentu ČR Ing. Roman Váňa a hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek.

 

91 historických praporů ze 107 registrovaných sborů dobrovolných hasičů přivedlo účastníky poutě do baziliky a jejího nejbližšího okolí. Mši svatou celebroval arcibiskup olomoucký mons. Jan Graubner. V průběhu mše svaté byl žehnán nový hasičský prapor a další předměty.

Velká účast hasičů i ostatních návštěvníků potvrzuje velkou tradici této nadnárodní hasičské poutě. Pořadatelé z  okrsku Lukovské Podhradí s podporou OSH Zlín, KSH Zlínského kraje a ústředí SH ČMS opět zajistili důstojnou oslavu svátku patrona hasičů, svatého Floriána. Je za námi další setkání naplněné atmosférou přátelství a dobrých vztahů všech účastníků poutě.

Ing. Josef Bernátík, starosta OSH Zlín