Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu se po nucené pauze vrátilo na atletický stadion, tentokrát do Zábřehu na Moravě. Mistrovství s ohledem na hygienická opatření bylo rozděleno na soutěžní dny pro dorostenky, dorostence a jednotlivce. Do sobotního sportovního klání se zapojilo více než 110 závodnic.

Samotné závody odstartovaly štafetami na 4x 100 metrů s překážkami. Závodnice musely překonat okno, atletickou překážku, napojit hadicové vedení a v posledním úseku přenést hasicí přístroj. Vítězkami štafet se staly dorostenky z SDH Úněšov (Plzeňský kraj), s časem 61,51s. Závody pokračovaly během na 100 m s překážkami, ve kterém se sčítaly časy pěti nejlepších závodnic. V této disciplíně se opět nejvíce dařilo družstvu z SDH Úněšov.

Součástí závodů byl i písemný test hasičských a záchranářských vědomostí, který ovšem nedopadl úplně nejlépe pro řadu týmů. O konečném vítězi musela rozhodnout poslední disciplína – požární útok. V tomto závodě všechny překvapily závodnice z SDH Bludov, které vybojovaly první místo s časem 27,73s. Reprezentantky se po skončení této disciplíny mohly začít radovat i z toho, že jim tento úspěch zajistil i celkové prvenství. V konečném součtu je na druhém místě doplnily dorostenky z SDH Tuhaň (Středočeský kraj), na třetím sítě se umístily závodnice z SDH Úněšov.

Rozhodně se nám nejvíce povedl požární útok, u zbylých disciplín jsme byly velmi spokojeny s časy. Běžely jsme naplno, jak to jen šlo. Jsme poměrně mladé dorostenky, takový úspěch jsme nečekaly, o to je vítězství cennější“, shodují se Natálie Kulhajová a Markéta Hrabkovská, obě z týmu SDH Bludov.

V neděli budou závody pokračovat ve stejném harmonogramu i počtu disciplín, s tím rozdílem, že závodit budou dorostenci. Očekává se i podobná účast závodníků.