Druhý soutěžní den Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu pokračoval v Zábřehu na Moravě ve stejném harmonogramu jako den předchozí. Na soutěžní dráze ale dorostenky vystřídali dorostenci. Do sportovního klání se zapojilo více než 120 závodníků.

Soutěž odstartovaly štafety na 4x 100 metrů s překážkami. Už od samotného počátku bylo jasné, že tým z domácího SDH Bludov má potřebnou motivaci usilovat o mistrovský titul. A to nejenom proto, že jejich reprezentační kolegyně získaly titul o den dříve, ale že i výhra před domácím publikem, které tvořili především místní fanoušci, by byla o to cennější.

Sportovcům z SDH Bludov (Olomoucký kraj) se povedl úspěch hned v první disciplíně, kdy se s nejrychlejší štafetou 58,14s spolehlivě dostali na první místo. Závody pokračovaly během na 100 m s překážkami, ve kterém se sčítaly časy pěti nejlepších závodníků. I v této disciplíně se opět nejvíce dařilo družstvu z SDH Bludov.

Součástí závodů, stejně jako u dorostenek, byl i písemný test hasičských a záchranářských vědomostí, který ovšem u chlapeckých týmů dopadl výrazně lépe než u děvčat. Rozhodující a nejočekávanější disciplínou se tudíž stal požární útok. V této disciplíně si ale nejlépe vedl tým SDH Písková Lhota s časem 26,96s a odsunul Bludov na místo druhé (28,13s). Třetí místo získal SDH Střezimíř (29,85s). V konečném součtu, po dvou vyhraných disciplínách, první místo obsadil SDH Bludov a potvrdil roli favorita. Na druhém místě skončilo družstvo dorostenců z SDH Pískové Lhoty (Středočeský kraj) a na třetím místě je doplnili závodníci z jihomoravského SDH Mistřín.

„Před týdnem vyhrály naše děti Mistrovství ČR hry Plamen, včera vyhrály naše holky, byla to pro nás obrovská motivace být první, chtěli jsme hattrick. Navíc vyhrát na domácí půdě je neskutečný pocit,“ dodává Jakub Michalski, člen reprezentačního týmu Bludova.

V pondělí zakončí třídenní mistrovství soutěž jednotlivců. Závodit se bude ve dvojboji, v běhu na 100 m s překážkami a v testu hasičských a záchranářských vědomostí.

Kompletní výsledky mistrovství najdete na stránkách mládeže sdružení hasičů.