Rescue Camp Zlínského kraje

P1130899Ve dnech 15. – 20. srpna se čtyřicet dorostenců a dorostenek Zlínského kraje zúčastnilo přípravného kurzu na zařazení do jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí. Témata Rescue Campu byla fyzická a pořadová příprava, organizace požární ochrany, složky IZS, kategorie jednotek PO, zdravověda, výcvik na vodě a záchrana tonoucího, práce ve výškách a nad volnou hloubkou, požární taktika a dopravní nehody. Účastníci kurzu byli vždy nejdříve připraveni teoreticky, ale pak hlavně prakticky. Právě praktická část byla pro dorostence a dorostenky zcela jistě cennou a nezapomenutelnou zkušeností.
Chci velmi poděkovat lektorům z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulty logistiky a krizového řízení a zejména příslušníkům Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, bez jejichž spolupráce bychom nebyli schopni Rescue Camp realizovat. Poděkování patří také dorostencům a dorostenkám za vzorný přístup ke kurzu, KORM Zlínského kraje za přípravu kurzu a vedoucím mladých hasičů za realizaci.

Jsem přesvědčen, že znalosti a zejména praktické zkušenosti získané na Rescue Campu jsou velmi dobrým začátkem pro nové členy jednotek SDH.

Vlastimil Nevařil
starosta KSH Zlínského kraje

 

Foto 15.8.2021 - Neděle

Foto 16.8.2021 - Pondělí

Foto 17.8.2021 - Úterý

Foto 18.8.2021 - Středa

Foto 19.8.2021 - Čtvrtek

Foto 20.8.2021 - Pátek