Vítáme Vás na oficiálních stránkách SH ČMS - Okresní sdružení hasičů Zlín. Ke dni 1.1. 2021 máme evidováno celkem 7 255 členů ve 116 sborech dobrovolných hasičů. V našich řadách je také 1 979 dětí a mládeže ve věku do 18 let.
Najdete zde informace o práci jednotlivých orgánů OSH, soutěžích dospělých a dětí, kontakty a také právní dokumenty týkající se dobrovolných hasičů a jejich činnosti.
 

Novinky

Novinky z úseku mládeže

Novinky z úseku prevence

Novinky z úseku represe

Novinky - výsledky soutěží

Mistrem ČR ve hře Plamen se stal SDH Bludov

Druhý den Mistrovství ČR hry Plamen (27. 6.) v Jihlavě patřil dalším třem disciplínám. Sportovní klání začalo štafetou CTIF, pokračovalo se požárním útokem CTIF a celou soutěž zakončil požární útok.

Ve štafetě CTIF devět závodníků postupně splnilo úkoly na svých úsecích, např. překonání žebříkové stěny, lehkoatletické překážky, přenášení hadice v nosiči nebo hasicího přístroje nebo zapojování hadic na rozdělovač a proudnici. Nejlepším týmem byl SDH Bludov (66,90 s) z Olomouckého kraje, druhý SDH Zderaz (Pardubický kraj) s časem 70,94 s a třetí skončil SDH Hájov z Moravskoslezského kraje s časem 71,47 s.

Po štafetách následovala další disciplína – požární útok CTIF.  Ten je zaměřený na technickou zručnost, kolektivní součinnost a koordinaci celého týmu. Na medailové pozice dosáhly jen týmy, které zvládly útok v čase pod 50 vteřin. První byl opět Bludov s časem 40,45 s před Moravskoslezským Hájovem s časem 44,02 s a před plzeňským Horním Hradištěm (44,67 s).

Mistrovství ukončil všemi velmi oblíbený požární útok. Závodníkům stále nechyběla energie, tak i v této disciplíně jsme byli svědky skvělých a velmi vyrovnaných výkonů. Nejrychlejší útok předvedl pardubický Zderaz (21,74 s) před plzeňským Horním Hradištěm (21,92 s) a olomouckým Bludovem (22,75 s).

V průběžném pořadí se na prvním místě držel SDH Bludov, v rámci poslední disciplíny mu stačilo udržet pozici do 9. místa. Větší napětí panovalo na druhém a třetím pořadí.

V celkovém konečném hodnocení získal prvenství a mistrem republiky ve hře Plamen pro rok 2021 se stal SDH Bludov, stříbro vybojoval SDH Horní Hradiště, a bronz putoval do SDH Hájov.

ODKAZ NA GALERII Z MISTROVSTVÍ - DEN PRVNÍ

ODKAZ NA GALERII Z MISTROVSTVÍ - DEN DRUHÝ